top of page

Kas ir MasterMind un kā tas notiek?

MasterMind ir komandas darba pārrunu fasilitēšanas veids, kas palīdzēs iedzīvināt (dažreiz arī atdzīvināt)


Jūsu idejas, motivāciju un enerģiju. Tas ir kopdarbības veids, kur dalībnieki sanāk kopā, lai viens otram palīdzētu sasniegt savus mērķus. Tie sadarbojas noteiktā formātā, ievērojot zināmus principus un metodoloģiju.


MasterMind sesijās Jūs pieredzēsit kopienas spēku. Cilvēkiem sadarbojoties, notiek neticamas lietas. Iedrošināšana, pilnvarošana, atgriezeniskā saite, impulss un atbalsts, kas rodas apzinātā kopienā, var krasi mainīt veidu, kā jūs vadāt un mijiedarbojaties ar saviem personīgajiem un profesionālajiem lokiem.Kā notiek Master Mind sesijas1 ievadsesija

Ievadsesijas mērķis ir dalībnieku savstarpēja iepazīšanās, grupas tēmu precizēšana, vienošanās par noteikumiem, sesiju laikiem. Šī ir iespēja noskaidrot jebkādus jautājumus, kas ir saistīti ar MasterMind norisi.

  • 10 darba sesijas

Darba sesijās katram dalībniekam ir garantēts laiks, aptuveni 12 minūtes, ko mēdz saukt par ‘karsto krēslu’. Šajās 12 minūtēs dalībniekam ir iespēja un reizē arī pienākums:

1. pastāstīt par to, ko viņš ir sasniedzis kopš iepriekšējās sesijas un ko izdarīs līdz nākamajai sesijai (‘commit’);

2. pastāstīt par savu pieredzi, padalīties ar atziņām vai informāciju, kas var būt noderīga citiem (‘share’);

3. pajautāt citiem to, kas viņam ir aktuāls un var būt noderīgs (‘ask’). Citi dalībnieki atbild, daloties ar savu pieredzi un zināšanām.

  • 1 noslēguma sesija

Noslēguma sesijas mērķis ir pārrunāt 6 mēnešos paveikto savu mērķu sasniegšanā. Šī ir iespēja padalīties ar citiem dalībniekiem par saviem ieguvumiem no darbības grupās, par to, kas patika, kas bija vērtīgākais, kā arī par to, ko varētu vēlēties atšķirīgu.MasterMind 3 pamatprincipi

  • Par sava mērķa sasniegšanu ir atbildīgs pats dalībnieks. Grupa sniedz viņam atbalstu sesiju laikā.

  • Disciplīna. Pilnvērtīgs grupas darbs notiek, ja regulāri piedalās visi.

  • Atvērtība. Uzticēšanās. Pilnīgi droša komunikācijas vide, kur dalībnieki respektē viens otru, visi ir līdzvērtīgi un vienādi svarīgi.


Saruna par Mastermind ar Gunti Kalniņu.
Ko attīsta MasterMind sesijas un kāpēc tās ir noderīgas

Pašrefleksijas spēks

Būdams līderis, ātri atklāsi savas stiprās un vājās puses. Jūs ātri apgūsit lietas, kas jums dabiski padodas, un jomas, kurās jums nepieciešami uzlabojumi. Lai gan dažreiz šī pieredze var būt neērta, uzskatiet to par izaugsmes iespēju! Vadošā vadītāja vadīšana palīdzēs pārdomāt savas līderības prasmes un palīdzēs noteikt jūsu vadības stila jomas, kuras var uzlabot.Spēks izkāpt no savas komforta zonas

Tas, ka esi drosmīgs/a, nenozīmē, ka nebaidies – tas nozīmē, ka baidies un dari to tik un tā! Kad jūs strādāsiet MasterMind sesijās, jūs sajutīsiet spēku izkāpt no savas komforta zonas.

Darot kaut ko jaunu un izaicinošu, jūs attīstīsiet jaunas prasmes, kas palīdzēs jums ar pārliecību stāties pretī jauniem izaicinājumiem. Moderators un sesijas biedri iedvesmos spert soļus ārpus savas komforta zonas! Jūsu drosme darīt kaut ko jaunu atstās iespaidu uz cilvēkiem, kuri uz jums skatās.


Darbības spēks

Kā saka Tonijs Robins: “Tā ir ilūzija, ka zināšanās ir spēks. Zināšanas ir potenciāls spēks, kas kļūst par trumpi, ja tās ik dienu papildina darbība.”

Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc MasterMind sesijas ir tik spēcīgas. Tas ir fiziskas darbības solis. Tas mudina cilvēkus sanākt kopā, dalīties savās zināšanās un pēc tam iet un rīkoties.


Ja esi:

  • Uzņēmuma vadītājs

  • Personāla vadītājs (HR vadītājs)

  • Nodaļu, projektu un komandu vadītājs


Commentaires


Aktuāli
Jaunākie raksti
Rakstu arhīvs
Meklēt pēc atslēgvārdiem
bottom of page