top of page

Par eneagrammu


Eneagramma bizneša

Man bieži jautā – kāpēc eneagramma, kāpēc esmu izvēlējusies tieši to par savu metodi, instrumentu, dzīves veida mērauklu. Un tad es stāstu, ka nav labākas metodes, vai sliktākās. Ir tikai citādākas. Un tāpēc šis nav raksts par to, kas ir eneagramma. Šis ir stāsts par to, kāpēc man patīk eneagramma, kāpēc es to pielietoju ikdienas dzīve un kā es eneagrammu izmantoju biznesā. Bet, vispirms par to, kas es esmu.

Ikdienā es esmu sieviete un man ir aktuāli ikvienas sievietes, ikviena cilvēka eksistenciālie jautājumi – attiecības, komunikācija, saskarsme, sava pašrealizācija un citu cilvēku atbalsts, solījumi un attieksme. Biznesā es esmu diplomēta profesionāla personāla vadītāja, kas ar starppersonu jautājumiem, personāla vadību, atlasi, apmācībām, darba procesiem un motivāciju saskaras ikdienā.

Eneagrammas kursi

Ja es vēlos tikt uz priekšu, gan ikdienā, gan biznesā, man ir svarīgi, lai apkārt īstajā laikā būtu īstie cilvēki. Tas ir vienlīdz svarīgi, kā tas, lai es spētu gan dzīvot, gan strādāt plūsmā, saglabāt savu rītdienas mērķa fokusu, neatkarīgi, vai tā ir privātā dzīve vai bizness. Man nav ne vēlēšanās, ne laika sēdēt pagātnes cietumā, sagremot problēmās, vainot valsts iekārtu vai ierauties tumšajā stūrī, kas saucas “aizvainojums”.

Es izvēlos saprast un tikt saprasta. Es izvēlos darīt kopā ar tiem, kas ir darītāji un sapņot kopā ar tiem, kas ir sapņotāji. Es jūtos droša un pārliecināta pasaulē, kurā zinu, ka pie šī cilvēka varu izsūdzēt grēkus, ar to kopā rīkot fantastiskāko gadsimta balli, bet pie tā es iešu, ja man būs vajadzīgas enciklopēdijas līmeņa zināšanas un mākslīgā intelekta cienīga situācijas analīze. Savukārt šim es nekad nestāstīšu par savu sāpi, jo viņš izvairās pats no savām sāpēm, kam viņam vēl svešas. Bet tam, citam, zinu, ka varu zvanīt nakts vidū un palūgt naktsmājas.

Eneagramma biznesā

Un tieši tāpat es izdaru izvēli kam ticēt un kam uzticēties. Es zinu uz kura cilvēka doto vārdu varu paļauties, kurš uz tikšanos būs precīzi laikā pēc pulksteņa, un zinu arī to, kuram es vienkārši māju ar galvu, smaidu un izliekos, ka ticu tam, ko viņš sola. Pat, ja viņš sola man nonest sauli no debesīm jau simto reizi. Un es eju meklēt savu sauli pati, citādi tā arī dzīvi nodzīvošu bez tās.

Savukārt kā personāla vadītāja un arī kā uzņēmēja es rēķinu ļoti vienkārši – man ir ļoti no svara, cik izmaksā mana komanda, un tāpēc es veidoju to tikai no tiem cilvēkiem, kuri viens otru papildina, kuri ir piemēroti tieši tam uzdevumam, kas jādara. Es skaidri zinu kāda būs produktivitāte, efektivitāte un ieguldīto resursu atdeve. Es zinu, kāds ir dzimis līderis, un nespīdzinu ekspertu ar prasību uzstādies uz skatuves uzņēmuma gada sapulcē. Ja vien tas būtu pieļaujams, es nerakstītu amatu aprakstus izsludinot vakances. Mans darba sludinājums būtu ļoti īss: “Lūdzu atsaukties trijnieku, papildus zināšanās attiecīgajā jomā tiks uzskatītas par priekšrocību”.

Eneagrammas cilvēku tipi

Jautājums bija - kāpēc eneagramma? Tāpēc, ka izvēlos dzīvot ar vieglumu. Eneagramma apgalvo – nav labāka cilvēka vai sliktāka, ir tikai citādāks. Un es, zinot to, cik svarīgi ir, lai īstajā vietā būtu pareizais cilvēks, tā brīža īsto cilvēku izvēlos ieraudzīt caur eneagrammas prizmu.

Ja arī tu vadi komandu un tev ir interese apgūt eneagrammu un kļūt par efektīvu komandas / nodaļas / uzņēmuma vadītāju, piesakies mūsu aizraujošas treneres Elitas Kazaines praktiskajiem treniņiem. Aktuālie apmācību piedāvājumu ---> ŠEIT

Par treneri Elitu Kazaini

Elita Kazaine, MscHRM, ACC. Sertificēts personiskās izaugsmes, biznesa un komandu koučs. Praktizējošs koučs, kura savieno teoriju ar praksi, atver iespēju jums pašiem veidot efektīvas komandas, kuras dod lieliskus rezultātus. Elitai ir ilggadēja pieredze projektu un personāla vadībā, starptautiski sertifikāti un atzinības, kas ļauj viņai izmantot jaunākās aktualitātes un inovācijas komandu vadībā. (Vairāk par Elitas Kazaines izglītību un pieredzi meklē -->ŠEIT)

Comments


Aktuāli
Jaunākie raksti
Rakstu arhīvs
Meklēt pēc atslēgvārdiem
bottom of page