/
/
/
/
/
/
Par vadītāju apmācību
Kā teikts teicienā – augšpusē būt ir vientuļi. Un, saskaņā ar vienu no jaunākajām aptaujām lielākā daļa vadītāju nesaņem ārpus uzņēmuma padomus par spīti tam, ka to vēlētos.
Kā atklājās šajā aptaujā, gandrīz 2/3 izpilddirektoru nesaņem treniņus un līderības konsultācijas no ārējiem konsultantiem un treneriem. Tika aptaujāti vairāk kā 200 izpilddirektori, valdes priekšsēdētāji un augstākā līmeņa vadītāji Ziemeļamerikas publiskajā un privātā sektora uzņēmumos. Šo aptauju veica Stanfordas universitāte un izpilddirektoru treniņu firma „The Miles Group”.
Ņemot vērā, cik vitāli svarīgi izpilddirektoriem saņemt labākos iespējamos padomus, neatkarīgi no to valdes, lai nodrošinātu uzņēmuma augt spēju. Apbrīnojami, cik daudzi no viņiem visu cenšas izdarīt paši, jo pat labākajiem no labākajiem izpilddirektoriem ir savas „ēnu puses”, līdz ar ko būtu iespējams dramatiski uzlabot viņu sniegumu ar ārējām perspektīvām.
No tiem izpilddirektoriem, kuri bija saņēmuši treneru padomus, lielākā daļa (78%) atzina, ka tā bijusi viņu pašu iniciatīva nevis valdes nostāja. Tikmēr galvenās lietas, kuras viņi vēlētos uzlabot ir – darbu deleģēšana, konfliktu menedžments, komandu veidošana un mentorings.
Lūk 3 populārākie padomi, kurus ieteiktu biznesa treneri:
-
Stāties pretī izaicinājumiem:
Labi līderi ir tie, kuri ir pietiekoši drosmīgi, lai stātos pretī izaicinošām situācijām un godīgi tiktu ar tām galā. Vai nu tā būtu iztikšana uzņēmuma lejupslīdes gadījumā, vai virzīt strādniekus atpakaļ uz pareizā ceļa - efektīvi līderi stājas atvērti pretī šīm situācijām. Regulāra komunikācija ar darbiniekiem ir ļoti svarīga. Informējot tos gan par labām ziņām, gan sliktām, viņi jutīsies uzticības vērti un pārliecinātāji, ka pēkšņi netiks pārsteigti ar nepatīkamām vēstīm.
2. Uzdot vairākus un labākus jautājumus:
Noskaidro pēc iespējas vairāk par atklāti svarīgiem jautājumiem. Kad tiek uzlabota gan kvalitāte, gan kvantitāte tiem jautājumiem, kurus uzdod, paaugstinās potenciāli vitālākās informācijas saņemšanas iespēja. Nejautā tikai, lai saņemtu citu viedokli. Roc dziļāk: pajautā, kāpēc viņi tā domā un jūtas, vai viņi snieguši jau šādu padomu arī citās līdzīgās situācijās un kāds no tā bijis rezultāts.
3. Apsver sava laika un uzmanības labāko izlietojumu. Deleģē visu pārējo:
Svarīgs jautājums, kuru sev jāuzdod katram līderim ik dienas, ir „Vai tas ir viss, ko es varu izdarīt?”. Šis jautājums nav par to, vai esi nepieciešams, bet par kārtīgu sava laika un uzmanības pārdomātu sadali. Kur šī vērtībā patiesībā pievienojas? Novērtējot lietas, kuras tikai tu vari izdarīt, un atrast palīdzību pārējos jautājumos.