Поиск
 • Elita Kazaine

Kas ir komandas koučings (team coaching)



Komandas koučings ir inovatīva pieeja, lai uzlabotu ne tikai organizācijas darbības efektivitāti, bet arī pilnībā realizētu vadītāja kā līdera potenciālu.

Kas ir augstas efektivitātes komandas koučings?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms jāatbild uz jautājumu – kas ir augstas efektivitātes komanda? Kas vispār ir komanda un ar ko tā atšķiras no kolektīva, interešu apvienības vai biedru grupas?

Nav iespējams veiksmīgi vadīt uzņēmumu, radīt nebijušu produktu vai realizēt inovatīvu projektu, ja viss balstās tikai uz viena cilvēka – līdera spējām. Lai kāds būtu līderis, viņš ir "nekas", ja viņam nav savas līderu komandas. Līderība ir māksla motivēt un iedvesmot komandu, lai tā sasniegtu savu mērķi, kam ir jākļūst par komandas kopīgo mērķi. Maza, bet spēcīga komanda spēj daudz vairāk kā liela, bet neorganizēta grupa. Un tas ir mērāms ar KPI, atbalsojas uzņēmuma resursos, tā ir nauda, laiks, kvalitāte!

Komandas koučings rada spēcīgu komandu ar augstu motivāciju un noturīgu lojalitāti. Komanda, kas strādā, domā un dzīvo kā vienots organisms, ir jebkura projekta vai organizācijas veiksmes atslēga. Komandas koučings ir veids, kā pielietojot prasmi uzdot jautājumus un vadīt pārrunas, šādi tiek radīts jauns domāšanas modelis nopietnu izaicinājumu pārvarēšanai.

Kouča uzdevumi komandas koučinga procesā:
 • Regulāri tikties ar komandas līderi un būt par tā atbalstu;

 • Paplašināt komandas līdera redzes leņķi un mainīt skatu punktu;

 • Noteikt komandas dalībnieku SWOT;

 • Sekot projekta statusam un kontrolēt tā gaitu;

 • Aktualizēt iespējamos draudus un to vietā radīt projekta gaitai jaunas iespējas.

Kā darbojas komandas koučings?

Iedomājies, ka tev priekšā ir spogulis un tu tajā vari saskatīt nevis sevi, bet savus paradumus, bailes, attaisnojumus, atrunas. Tāpat ambīcijas, iespējas un talantus. Jebkas, kas svarīgs šajā projektā, tiek atspoguļots, un ir iespēja redzēt sevi un situāciju daudz skaidrāk, vai pat citā gaismā. Pie tam - nav nepieciešams attaisnoties, atvainoties vai izskaidroties ar citiem. Koučs dot iespēju katram saskatīt apslēptos resursu, attīstīt līdera spējas un virzīties pa karjeras kāpnēm. Koučs komandā ir kā instruments ar kura palīdzību var precīzi noteikt projektā nepieciešamās izmaiņas, un savienot karjeru ar personisko labsajūtu, tā radot iespēju personības progresam.

Koučs strādā gan ar komandas līderi, gan projekta komandu, lai virzītu projekta gaitu tai labvēlīgajā virzienā un sekotu līdzi procesam. Koučs palīdz komandai precīzi novērtēt esošo situāciju un veikt izmaiņas, kas sekmē individuālo un kopējo mērķu sasniegšanu. Koučs piedalās rezultātu novērtēšanā un atgriezeniskās saites sniegšanā.

Komandas koučam jābūt:
 • Izpratnei par projektu vadību un projekta procesiem;

 • Uzticības kredītam ar komandas līderi;

 • Tam cilvēkam, kurš rada saskaņa projekta komandā.

Komandas koučings, FAQ

Ko dod darbs ar profesionālu treneri-kouču?

Strādājot ar profesionālu kouču izaicinājums ir domāt plašāk, kā parasti, un rīkoties ārpus komforta zonas. Koučs risina problēmu „šeit un tagad” - piemēram, kavētus termiņus, resursu trūkumu, arī konfliktus. Koučs analizē rīcības plānu un virza uz mērķim pa dažādiem ceļiem. Vadītājam tā ir iespēja kļūt ne tikai par formālu, bet arī neformālu līderi, un atrast vairāk prieka un gandarījumu pašam savā darbā.

Ko izvēlēties - koučs vai mentors?

Mentoringa attiecības var būt kā alternatīva profesionālam koučam, īpaši, ja ir nepieciešamas kādas specifiskas prasmes vai īpašas kompetences, kas ir tikai šai organizācijai. Ideāls mentors, lai cik absurdi neliktos, ir personība, kuras karjerā bijušas arī kļūdas, un tā iegūta reāla pieredze, izslēdzot atkārtotu kļūdu.

Astoņi koučinga jautājumi:

 1. Kā es redzu sevi kā līderi? Kas man ir nepieciešams, lai es varu par to kļūt?

 2. Kāds ir ideālais līderis? Kas man ir nepieciešams vēl, lai es tāds būtu?

 3. Kādas lomas komandā man nepieciešamas, lai optimizētu cilvēku resursus?

 4. Kādi riski var apdraudēt mana projekta procesu?

 5. Kādi riski var apdraudēt mana projekta komandu?

 6. Kam es varu deleģēt mazsvarīgus pienākumus, lai rastu resursu svarīgo risināšanai?

 7. Ko es varu darīt, lai veidotu progresīvas attiecības komandā?

 8. Kā panākt, ka komanda man seko un es varu būt piemērs kas motivē savu komandu?

NB! Atceries - darbinieki dalās divās lielās grupās!
 1. Darbinieki, kam der tikai direktīvas metodes un nepieciešams boss, nevis līderis - tiem un koučings radīs pretreakciju un neizpratni;

 2. Darbinieki, kas, pateicoties koučinga metodēm, saredz savus apslēptos resursus un iegūst pašapliecinājumu - tiem pretreakciju radīs direktīvi norādījumi.

TopLeader sadarbībā ar Elitu Kazaini, starptautiski sertificētu, augstākā līmeņa vadītāju, biznesa un komandu kouču, piedāvā apmācības komandas vadībā, kur 12 nodarbību laikā Jūs apgūsiet, kā panākt, lai:

 • Tavas komandas dalībnieki strādā ar maksimālu atdevi un augstu darba motivāciju?

 • Tavā uzņēmumā palielinās veiksmīgo un inovatīvo projektu skaits?

 • Tu esi lepns par to, ka esi viens no visiem, un drošs par to, ka visi ir kopā ar tevi?

 • Jūs visi kopā varat radīt progresīvu un galvu reibinošus rezultātus gūstošu komandu?

Vairāk par Elitu Kaizaini

Elita Kazaine, MscHRM, ACC. Sertificēts personiskās izaugsmes, biznesa un komandu koučs.

Praktizējošs koučs, kura savieno teoriju ar praksi, atver iespēju jums pašiem veidot efektīvas komandas, kuras dod lieliskus rezultātus. Elitai ir ilggadēja pieredze projektu un personāla vadībā, starptautiski sertifikāti un atzinības, kas ļauj viņai izmantot jaunākās aktualitātes un inovācijas komandu vadībā.

(Vairāk par Elitas Kazaines izglītību un pieredzi meklē -->ŠEIT)

Vairāk informācijas jautā TopLeader klientu konsultantiem.

#ElitaKazaine #Komandaskoučings #komandasvadība4 #Komandasvadīšana #Efektīvakomanda #Koučings #mentorings #augstasefektivitāteskomanda #Kasirkomandaskoučings #Komandasvadībastreniņš

Просмотров: 159
 • Facebook profils
 • TopLeader Twitter profils
 • Topleader Google+ profils
 • facebook
 • Twitter Clean
 • w-googleplus